Máme plno práce s ničnerobením

Autor: Miroslav Chovan | 24.3.2014 o 9:00 | Karma článku: 6,13 | Prečítané:  665x

"Máme plno práce s ničnerobením, robíme celý deň, hľadajúc všeličo, čo robiť netreba" Bing Crosby vo filme A Connecticut Yankee in King Artur's court

Sedia dvaja večer pri pive a debatujú o práci. Jeden si vzdychne: "Tak rád by som si prečítal dobrú knihu". Aj druhý sa pridá a pospomína, čo všetko by rád urobil. "Nedávno som nestihol v robote ani urobiť, čo už tak dávno plánujem", dodá. "Každú chvíľu nejaký mail, každú chvíľu nová úloha. Človek to nestíha ani čítať."

Poznáte to tiež? Ľudia majú skutočne plno práe ničnerobením. Celý deň niečo robia, naháňajú sa a na konci dňa majú pocit, že nič neurobili. Tiež ste sa dostali do tejto pasce? Tiež máte nutkanie odpovedať na každý mail hneď ako príde? Podvedome sledujete kedy sa zobrazí malé okienko v rohu brazovky upozorňujúci na príchod správy. Prerušíte svoju prácu a klikom otvoríte správu. Čítate a odpovedáte. Odošlete mail a sažíte sa opäť sústrediť a pokračovať v začatej práci.

Hurá správa! Niečo nové, na to sa musím pozrieť. Ako deti, ktoré odrazu zbadajú novú hračku. V okamihu zabudneme na svoje úlohy, na svoje plány. Vrhneme sa na čítanie novej správy. Na konci dňa zistíme, že venujeme more času čítaniu správ a odpovedaním na otázky iných ľudí. Naša vlastná práca sa ale nepohla ani o milimeter.

Všetok svoj čas sme v tom okamihu venovali niekomu inému a úlohám nieko iného. Iste, treba pomáhať aj iným. Dôležité je ale urobiť si najskôr svoje povinnosti a potom nám zostane dostatok času na zábavu a pomoc iným. Čomu sa najviac venujete, toho najviac získavate. Ak venujete svoj čas čítaniu mailov, najviac sa vám dostáva nových správ. Ak venujete svoj čas svojim povinnostiam, najviac sa vám dostáva pocitu úspechu, užitočnosti a naplnenia.

Nikolas Tesla povedal, že jeho úspech je založený na tom, že pokým iní ľudia myslia a riešia vo svojej hlave veľa problémov a úloh, on sa koncentruje celou svojou kapacitou iba na tú jednu myšlienku a problém. Vďaka sústredeniu môže byť rýchlejší, nájde riešenie a tak sa stane úspešňejší.

Chcete byť úspešný? Skúste si každý deň naplánovať jednu vec, ktorú určite urobíte a dokončíte v ten deň. Jednu úlohu denne. Môže to byť napísanie správy na predstavenstvo. 10 drepov. Alebo dlho odkladný telefonát. Stačí si vybrať a urobiť jednu dôležitú úlohu denne. Za rok urobíte 365 dôležitých vecí. Budete 365 krokov bližšie k úspechu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?