Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň

Autor: Miroslav Chovan | 6.6.2014 o 9:20 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  589x

O jednom maliarovi, myslím, že to bol Picasso, sa povráva historka. Maliara raz navštívila pani, ktorá ho požiadala, aby pre ňu nakreslil rovnú čiaru. Obyčajnú rovnú čiaru. Umelec zobral papier a ceruzku a ...

... a po chvíľke sústredenia nakreslil rovnú čiaru. Obrázok podal späť. Pani zobrala obrázok a  a pobrala sa preč. Umelec ju zastavil a hovorí: "Pani, to nebude zadarmo." A vypýtal si nemalú čiastku. "Ale pane to nemyslíte vážne? Ako môžete pýtať za minútu práce a jednu čiaru toľko peňazí?". Umelec pokojne odpovedal, "Áno, nakresliť čiaru zabralo minútu, ale príprava, kým som to dokázal, trvala dvadsať rokov."

Robert Collier povedal: "Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň". V čom spočíva úspech firmy? Je to úžasný nápad alebo je to cesta sústavného vylepšovania? Podnikatelia, ktorí rozbehli úspešné firmy potvrdzujú, že úspech je vecou každodennej snahy o priblíženie sa k ideálu. Aj tá najgeniálnejšia myšlienka je odsúdená na zánik, ak sa prestane rozvíjať. Prvé počítače boli ozrutné a kaziace sa zariadenia. Prvé autá boli považované za dielo skazy. Hučali, smrdeli a rýchlosť nad 60km/h bola považovaná za smrteľnú. Iba ich ďalší rozvoj nadšencami priniesol ich úspech.

Úspech nie je o šťastí, pretože šťastie praje pripraveným. Byť pripravený, znamená pripravovať sa. Príprava je činnosť a vyžaduje cieľ, výdrž, čas a zlepšovanie.

Chcete mať úspech? Pracujte na sebe každý deň. Každý deň zlepšite aspoň jednu vec vedúcu k cieľu. Za rok nahromadíte 365 snáh. Opakujte úspešné a zmeňte neúspešné. Skúšajte. Čo bolo dobré včera, zajtra už nemusí. Vydržte.

Keď sa Edisona opýtali, ako sa cíti po tisícoch neúspechoch počas vývoja žiarovky, odpovedal približne toto: "Ja som našiel tisíce spôsobov, ako to byť nemôže. Čím rýchlejšie odhaľujem nesprávne riešenia, tým rýchlejšie sa blížim k tomu správnemu."

Užívajte si proces zlepšovania. Oslavujte každý krok. Tešte sa z každého úspechu lebo viete, čo treba opakovať. Tešte sa aj z každej chyby, pretože vás posunula o krok bližšie k úspechu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?