Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň

Autor: Miroslav Chovan | 6.6.2014 o 9:20 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  619x

O jednom maliarovi, myslím, že to bol Picasso, sa povráva historka. Maliara raz navštívila pani, ktorá ho požiadala, aby pre ňu nakreslil rovnú čiaru. Obyčajnú rovnú čiaru. Umelec zobral papier a ceruzku a ...

... a po chvíľke sústredenia nakreslil rovnú čiaru. Obrázok podal späť. Pani zobrala obrázok a  a pobrala sa preč. Umelec ju zastavil a hovorí: "Pani, to nebude zadarmo." A vypýtal si nemalú čiastku. "Ale pane to nemyslíte vážne? Ako môžete pýtať za minútu práce a jednu čiaru toľko peňazí?". Umelec pokojne odpovedal, "Áno, nakresliť čiaru zabralo minútu, ale príprava, kým som to dokázal, trvala dvadsať rokov."

Robert Collier povedal: "Úspech je súčet malých snáh opakovaných deň čo deň". V čom spočíva úspech firmy? Je to úžasný nápad alebo je to cesta sústavného vylepšovania? Podnikatelia, ktorí rozbehli úspešné firmy potvrdzujú, že úspech je vecou každodennej snahy o priblíženie sa k ideálu. Aj tá najgeniálnejšia myšlienka je odsúdená na zánik, ak sa prestane rozvíjať. Prvé počítače boli ozrutné a kaziace sa zariadenia. Prvé autá boli považované za dielo skazy. Hučali, smrdeli a rýchlosť nad 60km/h bola považovaná za smrteľnú. Iba ich ďalší rozvoj nadšencami priniesol ich úspech.

Úspech nie je o šťastí, pretože šťastie praje pripraveným. Byť pripravený, znamená pripravovať sa. Príprava je činnosť a vyžaduje cieľ, výdrž, čas a zlepšovanie.

Chcete mať úspech? Pracujte na sebe každý deň. Každý deň zlepšite aspoň jednu vec vedúcu k cieľu. Za rok nahromadíte 365 snáh. Opakujte úspešné a zmeňte neúspešné. Skúšajte. Čo bolo dobré včera, zajtra už nemusí. Vydržte.

Keď sa Edisona opýtali, ako sa cíti po tisícoch neúspechoch počas vývoja žiarovky, odpovedal približne toto: "Ja som našiel tisíce spôsobov, ako to byť nemôže. Čím rýchlejšie odhaľujem nesprávne riešenia, tým rýchlejšie sa blížim k tomu správnemu."

Užívajte si proces zlepšovania. Oslavujte každý krok. Tešte sa z každého úspechu lebo viete, čo treba opakovať. Tešte sa aj z každej chyby, pretože vás posunula o krok bližšie k úspechu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?